Ekibimiz;
Gelişim psikoloğu, klinik psikolog, pedagog, ergoterapist ve uzman fizyoterapistlerden oluşan kendi alanlarında çok deneyimli profesyonellerin disiplinler-arası işbirliği anlayışıyla hizmet ediyor.


Fzt. Sedef Tezer

Fzt. Sedef Tezer

Sedef Tezer, Çocukların gelişimine farklı bir pencereden bakmasını sağlıyacağını düşündüğü için, 1978 yılında Hacettepe Üniversitesi, Fizyoterapi ve Rehabiliasyon Bölümünü başarıyla bitirerekFizyoterapist Lisans diplomasını aldı.

1991 yılında, çocukların bireysel farklılıklarına ve gelişim seviyelerine uygun karşılıklı oyun ve aktivitelerle, eğlenerek kendilerini geliştirebilmelerini ve bu kazanımlarını günlük hayata ve sosyal ortamlara taşıyabilmesi hedeflerini gerçekleştirebileceği“CARE Oyun Akademisi”ni kurdu ve koordinatör olarak çalışmalarına devam ediyor.

SEDEF TEZER Kimdir? Özgeçmiş ve katıldığı kurs ve seminerler için tıklayınız!


Fzt. Umut Aybarç

Fzt. Umut Aybarç

2009’da Dokuz Eylül Üniversitesi Fizik Tedavi Rehabilitasyon bölümünden, Fizyoterapist ünvanı ile mezun oldu. Üniversite eğitimi sırasında çalışmalarına yaşlılar ve çocuklarla gönüllü olarak çeşitli dernek ve merkezlerde başladı.

İzmir’de bedensel ve zihinsel engelli çocuklarla sürdürdüğü çalışmalar sırasında Joan Day Mohr sayesinde Bobath Konsepti ile tanışıp nöro gelişimsel pediatrik rehabilitasyon uygulamalarına devam etti. Çalışmalarına duyu bütünleme eğitim ve pratikleri ile Merkezimizde çalışmalarına devam ediyor.

Fzt. Umut Aybarç'ın katıldığı seminer ve kurslar için tıklayın! 


Fzt. Burçin Çolakoğlu

Fzt. Burçin Çolakoğlu

2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünden mezun oldu.Lisans tezini denge üzerine tamamladı. Ardından Yeditepe Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünde yüksek lisans eğitimine başladı.

Merkezimizde yaptığı stajın ardından 2014 yılı Haziran ayında ekibimize katıldı. Floortime ve işitme konuşma bozuklukları vb aldığı seçmeli derslerin yanısıra duyu bütüleme alanında gerekli eğitimleri alarak merkezimizde çalışmalarına devam etmektedir.

Fzt. Burçin Çolakoğlu'nun katıldığı seminer ve kurslar için tıklayınız!


Fzt. Merve Nur Karaçocuk

2015 yılında Yeditepe Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünden mezun oldu. Halen Yeditepe Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. 

Merkezimizde yaptığı stajın ardından 2015 yılı Eylül ayında ekibimize katıldı. Beslenme ilkeleri, işitme konuşma bozuklukları gibi aldığı seçmeli derslerin yanı sıra duyu bütünleme alanında gerekli eğitimleri alarak çalışmalarına devam etmektedir.

Fzt. Merve Nur Karaçocuk'un katıldığı kurs ve seminerler için tıklayınız!


Sinem Başaran

Sinem Başaran - Özel Eğitim Öğretmeni

2012 yılında Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünden mezun olan Sinem Başaran, eğitim hayatı sırasında 5 yıl boyunca çeşitli kurumlarda otizmli çocuklarla kaynaştırma programlarında görev aldıktan sonra, Care Oyun Akademisi kadrosuna dahil oldu.

Farklı gelişen çocuklara, gelişimi destekleyen oyun ve aktivite seanslarında bireysel okul öncesi eğitim uygulamaları gerçekleştirmektedir. 

Özel Eğitim Öğretmeni Sinem Başaran'ın katıldığı seminer ve kurslar için tıklayın!