Serebral Palsi Farkındalık Günü'nde Fzt. Sedef Tezer'in Nöro-Bilişsel Yaklaşımlarla Rehabilitasyon Semineri

Fzt. Sedef Tezer, 11 Nisan 2016 tarihinde Medipol Üniversitesi tarafından düzenlenen Serebral Palsi Farkındalık Günü'nde "Nöro-Bilişsel Yaklaşımlarla Rehabiltasyon" konulu semineri sundu.

Sunuma, üniversitenin Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon öğrencileri tarafından yoğun ilgi vardı. Gençlerin enerjisi ile heyecanlı ve yapıcı bir sinerji ortamında, farklı yaklaşımlar ve uygulamaya yönelik bir çalışma gerçekleştirildi.

Bu güzel projede emeği geçen tüm paydaşlara saygılarımızı ve sevgilerimizi sunarız!

Eğitimimizin İlk Final Heyecanı ve Gururu!

"Okul Öncesi Çocuklarını Hissedebilmek ve Farklı gelişimi Anlamak" Çalıştayı'mızın son oturumunu, İLK BEŞ Anaokulu ve SARDUNYA Anaokulu Eğitimcileriyle birlikte 21 Şubat 2016 Pazar Günü gerçekleştirdik. Oturumun sonunda eğitimin dört oturumuna katılan eğitimcilere sertifikaları takdim edildi.

Ülkemizde ilk kez sağlık çalışanları ve eğitimciler el ele, yürek yüreğe, anaokulu çocuklarımıza nasıl daha kapsamlı, daha donanımlı dokunabiliriz arayışıyla yeni bir bakış açısı ile kocaman bir pencere açtık... Hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim. 

Sevgilerimle,

Fzt. Sedef Tezer


Eğitim Programımızın 3. Ayağı

"Okul Öncesi Çocuklarını Hissedebilmek ve Farklı gelişimi Anlamak" Çalıştayımızın üçüncü oturumunu, 14 Şubat 2016 Pazar Günü İLK BEŞ Anaokulu ve SARDUNYA Anaokulu Eğitimcileriyle birlikte gerçekleştirdik. 
 

Bu oturumumuzda, Eğitimcilerimiz, seçtiği ve videolarla örneklediği öğrencilerini, yeni kazandıkları bilgiler önderliğinde, iki haftalık gözlemlelere dayanarak değerlendirdiler. Karşılıklı etkileşimle bilgi ve deneyimlerin paylaşılması ve duruma anlam kazandırabilme, uygun çözümlerin bulunabilmesi tüm katılanlar için inanılmaz bir deneyim oldu.
 


Eğitim Programımız Devam Ediyor !

Heyecanla ve ilgiyle sürdürdüğümüz çalıştayımızın 2. ayağı 24 Ocak 2016 Pazar Günü gerçekleşen oturum ile devam etti. Katılanların yoğun ilgisi, bize eğitim programımızın verimli ve hedefe yönelik olduğunu bir kez daha gösterdi.

Çalıştay ile kazandırmak istediğimiz bakış açısını günlük uygulamalara yansıtmak ve bu yönde deneyim edinmek için şimdi sıra katılan eğitmen arkadaşlarımızda! Hepsine gönülden başarı dileklerimi sunarım.

Eğitime katılan arkadaşlarımızın uygulama aşamasındaki deneyimlerini değerlendirmek üzere yapacağımız önümüzdeki oturum için şimdiden gün sayıyorum.

Sevgilerimle,

Fzt. Sedef Tezer

"Okul Öncesi Çocuklarını Hissedebilmek ve Farklı Gelişimi Anlamak"

Bu Pazar (17 Ocak 2016) ülkemizde ilk kez gerçekleşen çalıştayımızı başlattım. Çalıştayımız "Okul Öncesi Çocuklarını Hissedebilmek ve Farklı Gelişimi Anlamak" Anaokulu eğitimcilerine yönelik yaptığım bu çalıştay ile, sinir sistemini ve gelişimi ile buzdağının görünmeyen kısmını anaokulu eğitimcileriyle birlikte irdeledik. Karşılıklı etkileşimle bilgi ve deneyimlerin paylaşılması, hissettiklerimize anlam kazandırabilmemiz ile inanılmaz bir deneyim yaşadım. 

Bugün gibi daha 3 oturumumuz var. 

Heyecanlıyım... 

Umutluyum... 

Mutluyum :)